Start
Slider

Nadszedł kolejny nowy rok szkolny

Trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje są już tylko wspomnieniem. Czas biegnie nieubłaganie, nie pytając nawet czy jesteśmy w stanie za nim nadążyć. Wydaje się, że w tym roku pędzi jeszcze szybciej, niosąc z sobą odczuwalny wiatr zmian...

2 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Dzień ten tradycyjnie rozpoczął  się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym. W dalszej części uroczystości, w Środowiskowej Hali Sportowej, uczniowie prowadzący apel przypomnieli wszystkim zgromadzonym  tragiczny w skutkach wrzesień 1939 roku, kiedy to dokładnie 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Po tej chwili zadumy dyrektor szkoły zainaugurował kolejny rok szkolny. Szczególną uwagę poświęcił tegorocznym pierwszoklasistom, którzy złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym wstępując w poczet społeczności szkoły.

Wśród zaproszonych gości  znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, którzy w nadchodzącym czasie wszystkim uczniom i nauczycielom życzyli owocnej pracy, wielu sukcesów na miarę indywidualnych możliwości oraz realizacji swoich małych i dużych planów.