Start
Slider
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 155 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/155

Zajęcia terenowe z leśnikami

Piątek, 15. Listopada 2019 r. upłynął uczniom klas VII i VIII naszej szkoły na zajęciach edukacyjnych w lesie. To kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej, która realizowana jest pod hasłem „Przyjazny las” w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej przygotowanej na terenie pobliskiego lasu przez przedstawicieli Nadleśnictwa Pieńsk.

Podczas zajęć w grupach trzeba było skorzystać mdz. in. z kompasu oraz obliczeń matematycznych oraz wykorzystać wiedzę z różnych przedmiotów, by rozwiązać zagadki ukryte w kopertach na terenie lasu. Młodzi ludzie po niespełna 20 minutach rozwiązali wszystkie zadania, a następnie zapoznali  się z urządzeniem o dziwnie brzmiącej nazwie „dalmierz”, które jest niezbędne w codziennej pracy leśnika.

IMG 20191115 WA0003 IMG 20191115 WA0037

Kolejne działania w ramach innowacji zaplanowane zostały w już w przyszłym roku kalendarzowym. Będą to konkursy związane z tematyką lasu, oraz… to niech na razie pozostanie tajemnicą.

Galeria

{gallery}155{/gallery}