Start
Slider

Akcja EkoEdukacja w naszej szkole

Dnia 16 grudnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia ekologiczne  w ramach  programu wolontariatu pracowniczego „Ludzie Lafarge” Wspólnie Fundację LafargeHolcim oraz Lafarge Kopalnia Bazaltu w Sulikowie dla uczniów naszej szkoły. W trakcie spotkania  Pan Sebastian Staśkiewicz z Fundacji Ratuj Ryby przybliżył dzieciom ciekawostki z życia organizmów środowiska wodnego. Ogromna wiedza prowadzącego, doskonały kontakt z uczniami gwarantowały fantastyczną atmosferę zajęć. Największą atrakcją dla uczniów była prezentacja różnych gatunków ryb na przykładzie rekwizytów, do złudzenia przypominających te pływające w akwenach wodnych.

Podczas warsztatów  dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i odpowiadały na pytania prowadzącego wykazując się bogatą wiedzą na temat świata ryb. Najaktywniejsi zostali nagrodzeni maskotkami-rybami a uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom firmy Lafarge Polska, Panom: Szymonowi Dolacie, Marcinowi Relidze, Sebastianowi Kuczyńskiemu oraz pracownikom Fundacji Wspólnie LafargeHolcim za zorganizowanie tak wartościowych zajęć oraz przekazanie szkole pomocy dydaktycznych oraz modeli ryb. Zarówno fundacja jak i firma Lafarge od wielu lat aktywnie włączają się w życie naszej lokalnej społeczności.  Z pewnością spotkanie to wpłynie na zwiększenie świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów.