Start
Slider

Zagadnienia z plastyki- nauczyciel I. Kusiak

plastykaPoniżej znajdują się tematy prac, które uczniowie mają do wykonania z plastyki, termin realizacji oraz kontakt do nauczyciela- Pani I. Kusiak.

Jeżeli mają Państwo pytania proszę kontaktować się z nauczycielem przedmiotu lub z wychowawcą.

 
01.06-12.06
klasa IV   
Różne techniki malarskie a sztuka antyczna oraz techniki mieszane. Zapoznajemy się z wiadomościami dotyczącymi tego tematu - podręcznik do plastyki kl. IV " Do dzieła!'  str. 52- 57. Można uzupełnić temat wiadomościami ( techniki malarskie) z internetu. Na zapoznanie się z tymi wiadomościami macie czas do 12.06.20r. Przypominam o oddawaniu zaległych prac do poprawy. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Jeżeli prace wysłane są po terminie-  oceniam, ale nie odpisuję.
klasa V
Polskie zabytki z XII- XVIIIw.   Zapoznajemy się z wiadomościami dotyczącymi tego tematu- podręcznik do plastyki kl. V " Do dzieła!" str. 66-67 oraz internet. Na zapoznanie się z tematem macie czas do 12.06.20.       Przypominam o oddawaniu zaległych prac do poprawy. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jeżeli prace wysłane są po terminie- oceniam, ale nie odpisuję. 
klasa VI
Wykonaj ćwiczenie plastyczne.  Przedstaw za pomocą uproszczonych kształtów i dużych plam barwnych np. krajobraz morski lub górski itp. Zastosuj grube warstwy farby- impasty. Aby nadać farbie gęstość, możesz wymieszać ją z piaskiem, kaszą manną albo nakładać gęste farby bez rozcieńczania wodą.  Na wykonanie pracy macie czas do 12.06.20r. adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Przypominam o oddawaniu zaległych prac do poprawy.  Jeżeli prace wysłane są po terminie- oceniam, ale nie odpisuję. 
klasa VII
Tworzenie z natury. Zapoznajemy się z wiadomościami dotyczącymi tematu- podręcznik do plastyki kl. 7 " Do dzieła!"  str. 66-75 oraz internet. Na to zadanie macie czas do 12.06.20r.        
Przypominam o oddawaniu zaległych prac do poprawy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Jeżeli prace wysłane są po terminie- oceniam, ale nie odpisuję. 
 
 
18.05-29.05
Klasa IV- Techniki malarski- Namaluj pracę ukazującą jak zmienia się drzewo w trakcie pór roku. Podziel kartkę na cztery równe części. Na każdej naszkicuj lekko ołówkiem drzewo a następnie dowolnymi farbami( akwarele, plakatowe, tempery, pastele)  pomaluj je tak, aby każde przedstawiało inną porę roku. Pamiętaj o czytelnym podpisaniu pracy!!!( imię ,klasa) Zadanie macie wykonać do 29 maja 2020r. i wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Klasa V - Kompozycja statyczna i dynamiczna- Kwadrat i koło.  Stwórz kompozycję statyczną, przedstawiającą np. centralnie umieszczony kwadrat lub koło (farbami lub kredkami). Następnie potnij swoją pracę na fragmenty o regularnych lub zróżnicowanych kształtach. Wybrane elementy przyklej na kolejnej kartce, tak by utworzyły układ dynamiczny. Zadanie macie wykonać do 29 maja 2020r. i przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Klasa VI- Malarstwo i jego rodzaje. Koniecznie! Przeczytaj wiadomości dotyczące malarstwa umieszczone w podręczniku "Do Działa" klasa VI -od str. 44 do 53. Możesz również korzystać z innych dostępnych opracowań w tym internetu. (Te wiadomości są niezbędne do wykonania następnych ćwiczeń z plastyki, które będą po 29.05.20 ). Na to zadanie masz czas do 29 maja 2020r. 
Klasa VII- Nowe media w sztuce- (zadanie do wykonania)  Wybierz dowolne dzieło sztuki malarskiej i wykonaj jego reprodukcję dowolną techniką. Na to zadanie masz czas do 29 maja 2020r. Pracę prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
04.05- 15.05
 
Klasa IV - Krajobraz z wymarzonej wycieczki.
Wykonaj dowolny krajobraz farbami plakatowymi lub temperami. Nałóż na kartkę kilka barwnych plam -pędzlem lub gąbką w różnych miejscach ( dosyć grubo) a następnie końcem pędzla, patykiem lub widelcem narysuj krajobraz zanim farba wyschnie.  Pracę należy wykonać i przesłać na podane wcześniej adresy  do 15 maja. Po tym terminie prace nie zostaną sprawdzone a brak pracy oznacza ocenę negatywną. 
Klasa V- Układy form w naturze.
Przedstaw na kartce kształt o centralnej budowie. Możesz zainspirować się formami naturalnymi, np. kwiatem, przekrojonym owoce, pajęczyną czy rozgwiazda. Pracę zacznij od wykonania tła, na którym umieścisz wybrane kształty.
Pracę należy wykonać i przesłać na podane wcześniej adresy do 15 maja. Po tym terminie nie zostaną sprawdzone a brak pracy oznacza ocenę negatywną. 
Klasa VI- Rysunek postaci.
Wykonaj rysunek(szkic) ołówkiem postaci w dowolnym ustawieniu. Wybieramy sobie model (mama, tata, brat,ciocia) ustawiamy lub usadzamy w dowolnej pozycji i staramy się dokładnie naszkicować. Zwracamy uwagę na proporcje ciała ludzkiego( głowa powinna mieścić się w wysokości ciała 6-8 razy)Wykonujemy również cieniowanie ołówkiem.  Pracę należy wykonać i przesłać na podane wcześniej adresy do 15 maja. Po tym terminie nie zostaną sprawdzone a brak pracy oznacza ocenę negatywną.
Klasa VII- Sztuka współczesna - heppening i performance.
Wykonaj zaproszenie lub plakat na heppening lub performance (z udziałem publiczności) z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.  Technika dowolna ( może być komputerowa) ale wykonana samodzielnie!!!  Pracę należy wykonać i przesłać na podane wcześniej adresy do 15 maja. Po tym terminie nie zostaną sprawdzone a brak pracy oznacza ocenę negatywną.
 
 
27.04-30.04
klasa IV-   Technika temperowa i plakatowa oraz gwasz. 
                 Zapoznać się z wiadomościami dotyczącymi tych technik malarskich (podręcznik do plastyki kl. IV str. 43) 
                 internet lub inne źródła. ( Sprawdzenie przyswojonych wiadomości odbędzie się poprzez ćwiczenie, które 
                 zadam za tydzień). 
Klasa V- Kompozycja- Układ form w naturze. 
              Zapoznać się z wiadomościami  (podręcznik do plastyki kl. V str. 63), internet lu inne dostępne źródła.              
              (Sprawdzenie przyswojonych wiadomości odbędzie się poprzez ćwiczenie, które zadam za tydzień). 
Klasa VI- Co to jest rysunek?- Wyjaśnienie pojęcia.
               Zapoznać się z wiadomościami dotyczącymi rysunku (podręcznik do plastyki kl. VI str. 36-43) internet lub 
               inne dostępne źródła. ( Sprawdzenie przyswojonych wiadomości odbędzie się poprzez ćwiczenie, które 
               zadam za tydzień). 
Klasa VII- Nowe formy dzieł a wybrane nurty w sztuce współczesnej. Heppening i performance. 
               Zapoznać się z wiadomościami znajdującymi ( podręcznik do plastyka kl. VII str.42-47) internet lub inne     
               dostępne publikacje, źródła. Proszę odwiedzić w internecie Muzeum Sztuki Współczesnej Guggenheima w 
               Bilbao. (lekcja muzealna).  ( Sprawdzenie przyswojonych wiadomości odbędzie się poprzez ćwiczenie, które 
               zadam za tydzień). 
               Przypominam, że do 26.04.20 czekałam na Wasze prace (nawet te zaległe). Termin nadsyłania prac minął. 
               Prace nadesłane po terminie nie będą ocenione. Brak pracy oznacza ocenę negatywną. 
 
17.04.-24.04

Klasa IV- Przeczytać wiadomości z podręcznika na temat „ Techniki malarskie”- akwarela. Wykonaj ćwiczenie.  Namaluj park, sad albo ogród wiosną. Najpierw wykonaj ołówkiem delikatny szkic. Lekko zwilż kartkę wodą. Następnie nałóż stopniowo farbami (najlepiej akwarelami) różnorodne plamy. Nadmiar wody usuń chusteczką.   Zadania do wykonania i przesłania do 24.04.20 na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub ina_41@o2.pl

Klasa V- Przypomnij sobie wiadomości na temat kompozycji rytmicznej i plamy barwnej (podręcznik do plastyki lub internet) i wykonaj wybrane ćwiczenie plastyczne.

1. Stwórz pracę o kompozycji rytmicznej. Odbijaj na kartce ślady swoich rąk lub palców. Zaplanuj wcześniej układ elementów oraz dobierz gamę barwną kompozycji.

2. Wykonaj kompozycję rytmiczną np. collage(kolaż) z kolorowych papierków i tkanin o różnych fakturach. Możesz układać na przemian poszczególne fragmenty albo wymyślić bardziej urozmaicone układy powtarzanych elementów. Zadania do wykonania i przesłania do 24.04.20 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasa VI- Przeczytaj z podręcznika lub internetu wiadomości na temat „Rysunek” co to jest rysunek i jego rodzaje. Wykonaj ćwiczenie.   Zrób szkic ołówkiem, węglem lub flamastrem (czarnym) krajobrazu, który widzisz za oknem swojego pokoju. (domy, dachy, drzewa, ludzie itp.) Pamiętaj o tym, że tymi narzędziami możesz również malować lub cieniować.   Zadania do wykonania i przesłania do 24.04.20 na adres:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasa VII- Przeczytaj wiadomości na temat postmodernizmu i fotokolażu.  Wykonaj ćwiczenie plastyczne.  Wykonaj projekt gmachu lub osiedla w postaci fotololażu nawiązując do metod poszukiwania inspiracji przez postmodernistów. Wykorzystaj fragmenty zdjęć ukazujących znane budynki.   Zadania do wykonania i przesłania do 24.04.20 na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
 
25.03-08.04
 
klasa IV- wykonaj 3 prace plastyczne pt: "Magiczne drzewo" z wykorzystaniem 3 różnych narzędzi; 1- ołówek, 2- kredki ołówkowe; 3-pióro. Na wykonanie prac macie 2 tygodnie, do 8 kwietnia. Wykonane i podpisane prace (imię, klasa, nr w dzienniku) tak aby były widoczne prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Klasa V- ćwiczenia do wykonania z plastyki. Wykonaj kompozycje symetryczną. Najpierw przygotuj (pomaluj kartkę na dowolne kolory), następnie złóż kartkę na pół i ponakłuwaj tak, by powstał wzór. Rozłóż papier i zaznacz miejsca po nakłuciach, po czym połącz wszystkie punkty liniami o różnej grubości. Na wykonanie pracy macie 2 tygodnie, do 8 kwietnia. Wykonane i podpisane prace tak aby były widoczne (imię, klasa, nr w dzienniku) prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
klasa VI- Poszukaj w internecie wiadomości na temat: "Perspektywa i jej rodzaje", następnie wykonaj ćwiczenie plastyczne. Wymyśl historyjkę obrazkową ukazującą świat z punktu widzenia wróbla. Najpierw możesz pokazać scenęDz w perspektywie barwnej lub powietrznej, kiedy ptak leci nad miastem. Następnie w perspektywie kulisowej, gdy zbliżył się do okna budynku, przez które widzi fragment wnętrza. Na koniec w perspektywie zbieżnej- wróbel wleciał do środka i znajduje sie pomiędzy ścianami umeblowanego pokoju. Na wykonanie pracy macie 2 tygodnie, do 8 kwietnia . Wykonane i podpisane (imię klasa nr w dzienniku) tak by było widoczne prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
klasa VII- Znajdź w internecie wiadomości na temat: "Asamblaż i instalacja" a następnie wykorzystując te wiadomości wykonaj asamblaż ukazujący jedno z Twoich wspomnień. Wykorzystaj dowolną technikę plastyczna oraz różnorodne przedmioty. możesz utworzyć kompozycję na płaszczyźnie. Gotowej pracy nadaj tytuł . Na wykonanie pracy macie 2 tygodnie do 8 kwietnia Wykonane i podpisane prace tak by były widoczne (imię, klasa nr w dzienniku) prześlij na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.