Start
1.jpg
1.jpg
4.JPG
4.JPG
7.jpg
7.jpg
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 379 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Z wizytą w teatrze

Zgorzeleckie Spotkania z Teatrem - Dolny Śląsk | Dolny Śląsk

2 grudnia br. nasi uczniowie na zaproszenie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza mieli okazję przenieść się na chwilę do magicznego świata, mającego swoje korzenie w Polsce sprzed czasów chrześcijaństwa. Przedstawiony na deskach teatru spektakl, który powstał na kanwie słowiańskich legend i podań to nie tylko źródło wiedzy o przodkach, naszej historii i tradycji. To istotny element kultury, o którą powinniśmy dbać i przekazywać następnym pokoleniom, aby zachować naszą narodową tożsamość.

Widownia długo pozostała pod wielkim wrażeniem gry aktorów i zamysłu reżysera sztuki, ukazującej legendarne postacie z literatury: Peruna zakochanego w Juracie, Piasta Kołodzieja, który starał się jak najlepiej wychować swego syna czy Popiela i jego równie złą żonę uciekających przed tysiącami myszy.