Start
Slider

Postaw na zdrowie!

W dniach 21-28 lutego odbywał się w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia. Jest to samorządowa kampania zdrowotna, której nadrzędnym celem jest propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia. Zawierała ona szereg działań, mających na celu wykształcenie u uczniów pozytywnych postaw prozdrowotnych. Ważne było uświadomienie im potrzeby aktywności fizycznej oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, a także zagrożeń wynikających z nieodpowiednich nawyków żywieniowych.

Cykl działań prozdrowotnych rozpoczęły zajęcia wychowawcze, na których poruszano tematykę prawidłowego odżywiania i stylu życia. Podczas Tygodnia Promocji Zdrowia każdego dnia uczniowie brali udział w wielu  działaniach, mogli się przy tym wykazać nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami plastycznymi, językowymi i technicznymi. Uczniowie m. in.  wykonali piramidę odżywiania, stworzyli dekalog zdrowego trybu życia, dowiedzieli się, jak prawidłowo przechowywać żywność. Ponadto częstowali całą społeczność szkolną warzywami i owocami, propagując prawidłowe nawyki żywieniowe. Akcja promowała także aktywność fizyczną, która jest nieodłącznym elementem zdrowia każdego człowieka.  Uczniowie naszej szkoły korzystają z bogatej oferty zajęć sportowych, dzięki którym rozwijają swoje zainteresowania i aktywnie spędzają czas wolny.