Start
1.jpg
1.jpg
4.JPG
4.JPG
7.jpg
7.jpg

APKEchem w szkole odbija się Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Otóż od rana w piątek klasy I-III gościły w bibliotece na przedstawieniu kukiełkowym pt. "W Książkowej Krainie" zagranym przez uczniów kl. 6a: Sarę Ginowicz-Mik, Elę Michalak, Pawła Rachańskiego, Miłosza Steca, Wojtka Wojaczyńskiego, Patryka Wojtasika, Amelkę Zaras i Kubę Ziomka. Młodzi aktorzy prezentowali wybrane postaci bajkowe, takie jak: wróbelka Elemelka, krasnala Hałabałę, pajacyka Pinokia, misia Uszatka, Kubusia Puchatka czy Kaczkę-Dziwaczkę, pokazując przy okazji książki z ich przygodami. W tle przewijały się utwory z filmu "Pan Kleks" ("Witajcie w naszej bajce", "Kaczka-Dziwaczka") czy znanej dobranocki o misiu Uszatku.

Po przedstawieniu Pola Mor zachęcała maluchy do rozwiązywania słownych zagadek dotyczących różnych bajek. Okazało się, że uczniowie klas pierwszych i drugich lepiej poradzili sobie z tym zadaniem niż uczniowie klas trzecich! Mamy nadzieję, iż po tym spektaklu uczniom na długo zostaną w pamięci ostatnie słowa narratora:
"... książka to przyjaciel odpowiedni
na niedzielę i dzień powszedni.
W niej spotykasz ciekawe przygody
bohaterów starszych, młodych,
co ciekawe życie mają
i rozwiązywać problemy pomagają!"

tenisPrzyzwyczailiśmy się już do tego, że nasze reprezentacje uczniowskie, jeśli już startują w zawodach, to przynoszą trofea. Nie inaczej było i tym razem, z tym, że poziom był o wiele trudniejszy, gdyż nasza żeńska reprezentacja dziewcząt w tenisie stołowym, reprezentowała nie tylko naszą szkołę ale cały powiat zgorzelecki.

15 marca w Pisarzowicach k/ Kamiennej Góry odbył się Finał Strefowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Dziewczynki naszej szkoły, reprezentowały powiat zgorzelecki jako zwyciężczynie igrzysk powiatowych. W zawodach startowały mistrzowskie drużyny z sześciu powiatów strefy jeleniogórskiej. Nasze reprezentantki w składzie: Pomonicka Natalia, Urszula Sianowska i Ewa Wdowikowska wywalczyły III miejsce. W całym turnieju przegrały tylko dwa mecze, a cztery wygrały i zakończyły turniej z bilansem 4:2. Należy zaznaczyć i docenić start naszych dziewczyny, ponieważ musiały walczyć z przeciwniczkami, które były licencjonowanymi zawodniczkami Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Dziękujemy za walkę i godne reprezentowanie powiatu i szkoły na tym etapie rozgrywek.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pracowników Urzędu Gminy Sulików za zorganizowanie transportu: panu wójtowi R. Starzyńskiemu i panu kierowcy M. Pucińskiemu, który nas bezpiecznie przewiózł na zawody i z powrotem do domu. DZIĘKUJEMY.

Po raz kolejny talenty recytatorskie naszych uczniów zostały docenione podczas gminnego etapu Konkursu Recytatorskiego "Pegazik", który miał miejsce 28 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie. Konkurs przeprowadzono w dwu kategoriach, a spośród 17 uczestników nagrodzono i wyróżniono występy aż siedmiorga uczniów z naszej szkoły. Wszyscy przed komisją konkursową zaprezentowali przepiękne i niepowtarzalne interpretacje poezji oraz fragmenty prozy.

Laureatami konkursu w kategorii klas 4-6 zostali:
I miejsce - Anna Uczkiewicz (kl. 6b),
II miejsce - Jowita Michalska (kl. 5a),
wyróżnienie otrzymały: Zofia Dąbrowska (kl. 4b) i Zofia Wolanin (kl. 4b).

W kategorii klas 7-8 komisja przyznała:
I miejsce - Michałowi Dąbrowskiemu (kl. 7a),
III miejsce - Wiktorii Jaszczyńskiej (kl. 8a),
wyróżnienie: Aleksandrze Kustrze (kl. 8b).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy, jednocześnie życząc dalszych sukcesów w powiecie.

rec

DOŁĄCZ DO NASW okresie od 01 marca do 31 marca 2024 trwa rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025.

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły 75 77 87 353 lub na adres meilowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona 1 z 81