Start
1.jpg
1.jpg
4.JPG
4.JPG
7.jpg
7.jpg
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 426 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Oko w oko z...

Klasa 8a na projekcji filmowej pt. "Raport Pileckiego", w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.
Uczniowie mieli okazję poznać wyjątkową postać, Żołnierza AK, rotmistrza Witolda Pileckiego, który z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć.
„Raport Pileckiego” może być ciekawym wstępem do rozmowy na temat najistotniejszych historycznych epizodów, w jakich bohater brał udział. Wydarzenia, które zostały przedstawione w filmie, będą świetnym pretekstem do szczegółowego omówienia wybranych zagadnień na zajęciach historii.