Start
1.jpg
1.jpg
4.JPG
4.JPG
7.jpg
7.jpg
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 451 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Mróz nam niestraszny

Specyficzny mikroklimat Jakuszyc, sprzyjający długiemu zaleganiu śniegu, sprawia, że miejsce to od lat cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników nart biegowych. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych  naszej szkoły postanowili więc to sprawdzić. Udali się więc 9 stycznia br. pod opieką swoich nauczycieli na Polanę Jakuszycką, która przywitała wszystkich mroźną, ale słoneczną aurą.

Wspólną wyprawę na trasę biegową poprzedził godzinny instruktaż prawidłowego poruszania się po śniegu w stylu klasycznym. Dopiero wtedy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: pościgową i rekreacyjną, które miały za zadanie dotrzeć do wyznaczonego celu. W całej tej niesamowitej przygodzie z narciarstwem biegowym grupa pościgowa, złożona
w większości z uczniów klas sportowych, zdobyła Schronisko Orle, pokonując dystans aż 11 km. Z kolei uczestnicy z grupy rekreacyjnej przebyli krótszy dystans (6 km) w całkiem niezłym czasie. I im również należą się ogromne brawa za wytrwałość!

Wszystkim uczniom i opiekunom wyjazd na długo pozostanie w pamięci, a najlepszą recenzję białego szaleństwa stanowi  poniższa galeria…

Dziękujemy firmie Grabek Sport Jakuszyce za przyjęcie naszej grupy i zaopatrzenie
w profesjonalny sprzęt do uprawiania tego pięknego sportu jakim jest narciarstwo biegowe!