Start
1.jpg
1.jpg
4.JPG
4.JPG
7.jpg
7.jpg
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but 465 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Udany debiut

Nagroda Trofeum Mistrza Nr 1 Grafika Koncepcyjna | Zdjęcie PremiumW dniu dzisiejszym tj. 19.04 do naszej szkoły zawitało ok. stu uczestników Igrzysk Dzieci w mini siatkówce trójek. Nasza szkoła po raz pierwszy organizowała igrzyska dzieci na etapie finałowym rejonu Jelenia Góra. Przybyło sześć drużyn z kategorii dziewcząt, pięć drużyn w kategorii chłopców i dołączyło do naszej reprezentacji aby walczyć o miano mistrza regiony jeleniogórskiego.

Nasze reprezentacje żeńskie i męskie po raz pierwszy, startowały w tej kategorii wiekowej na tym etapie rozgrywek. Etap rejonowy skupia mistrzów ośmiu powiatów, zatem stopień ten, to już jest poziom najlepsi z najlepszych, a zwycięzcy otrzymują kwalifikacje do fazy wojewódzkiej.

W historii szkoły tylko dwa razy udało nam się uczestniczyć w tego typu rozgrywkach i niestety bez większych sukcesów (w kategorii najstarszej: klasy siódme i ósme). Reprezentanci z klas piątych w kategorii siatkarskich trójek postanowili to zmienić i uświetnić organizacyjny debiut. Niestety okazaliśmy się mało gościnni jako gospodarze turnieju, ponieważ nasi młodzi przedstawiciele zajęli bardzo dobre miejsca, ogrywając swoich rywali.

Dziewczynki w półfinale musiały uznać wyższość przeciwniczek z Kamiennej Góry (późniejszych triumfatorek rozgrywek), ale w walce o trzecie miejsce, nie dały już szans swoim rywalkom i przy głośnym dopingu pokonały oponentki, zdobywając brązowy medal igrzysk.

Świetny start zanotowali chłopcy, którzy walczyli w systemie rozgrywek „każdy z każdym” i w całym turnieju nie przegrali ani jednego meczu, wygrywając wszystkie pięć potyczek. Zwycięstwo tym cenniejsze, że o końcowym zwycięstwie mogły decydować nawet najmniejsze punkty zdobyte w setach. Chłopcy jednak, zachowując mobilizację i koncentrację przez cały turniej osiągnęli wymarzony sukces.

Klasyfikacja końcowa:

Finał Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w mini siatkówce „3”

W kategorii dziewcząt: Szkoła Podstawowa w Sulikowie – III miejsce

W kategorii chłopców: Szkoła Podstawowa w Sulikowie – I miejsce i awans do szczebla wojewódzkiego.

Naszą szkołę reprezentowały:

Martyna N., Dawińska J., Jabłońska M., Michalska J., Bednarz J., Bury M., Strygo L., Masłowska L. Opiekunem drużyny jest p. K. Smoch. 

Jarczewski A., Polak F., Tomaszczyk M., Świerzak P., Wdowikowski O., Jagielo H. Opiekun: K. Mariański.