Logo Szkoły Podstawowej w Sulikowie

Nowi pełnoprawni czytelnicy

Ocena 0/5

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w poniedziałek - 20 stycznia br. - w bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników. Zanim jednak to nastąpiło, poznawali różnice między biblioteką a księgarnią, zapoznawali się z organizacją oraz regułami funkcjonowania biblioteki szkolnej, a także omówili zasady obchodzenia się z książkami.

Wszyscy uczestnicy spotkania złożyli przysięgę, że będą dobrymi czytelnikami oraz w żaden sposób nie skrzywdzą wypożyczanych i czytanych książek. Wzorowo zdali także egzamin prawdziwego czytelnika, udowadniając, że dadzą radę udźwignąć wiedzę, która na nich czeka w bibliotece.

Lekcja okazała się na tyle ekscytująca, że pierwszoklasiści ledwo dotrwali do końca zajęć, wiedząc że mogą sami sobie wybrać książki do  wypożyczenia.

Na pamiątkę pasowania na czytelnika każdy otrzymał książkę ufundowaną przez Instytut Książki z Krakowa wraz z zakładką do książki. 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności